8 – 15 maja XVIII Tydzień Bibliotek

8 – 15 maja XVIII Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki. Inicjatywa dodatkowo ma na celu podkreślenie jakości czytania oraz funkcji bibliotek w poprawie jakości życia czy edukacji. Istotnym czynnikiem jest również wzmocnienie prestiżu naszego zawodu, a  hasłem tegorocznej edycji jest fraza Znajdziesz mnie w bibliotece.

W przypadającym jak zwykle w dniach 8-15 maja tygodniu przygotowaliśmy dla Was szereg imprez bibliotecznych. Warsztaty i webinary będą realizowane na platformie ClickMeeting. Ponadto w Tygodniu Bibliotek codziennie będzie otwarty nasz wirtualny matematyczny pokój zagadek Biblioteka Pirackich Tropów, który rok temu cieszył się ogromną popularnością. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy:

10 maja

godz. 10: 00-12:00 Pląsy i zabawy integracyjne w pracy z dziećmi – warsztaty online

godz. 13:00 – 15.30 Emocje zapisane w książkach – warsztaty online

11 maja

10:00 – 12:00 Spotkanie z Jolantą Śmialak-Sosnowską autorką książki „Lubię rozmawiać”

13:00 – 15: 00 Gry planszowe w bibliotece i edukacji – warsztaty online

12 maja

10:00 – 12:00 Mitologia słowiańska dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej – warsztaty online

13 maja

9:30 – 11:30 MODA ZNA CZYTANIE – warsztaty online

12:00 – 14:00 MOJA PRACA KOCHA MNIE BEZ WZAJEMNOŚCI – warsztaty online

14 maja

10:00 – 12:00 5 sposobów na Czerwonego Kapturka – warsztaty online

BIBLIOTEKA PIRACKICH TROPÓW

W matematyczny pokój zagadek Biblioteka Pirackich Tropów  chętni uczestnicy będą się bawić przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.30, a w poniedziałek 19 maja spośród Uczestników wybierzemy ekipę z najlepszym czasem, dla której zostanie przygotowana niespodzianka! Zarezerwujcie sobie 1-1,5 godziny na przygodę! Zainteresowanych informujemy, że Biblioteka Pirackich Tropów to matematyczna zabawa edukacyjna dla osób lub grup w wieku od 9 do 200 lat. Młodsi uczestnicy będą wymagali wsparcia starszych towarzyszy. 1 konto na FB to jeden uczestnik, w jego ramach grać może jedna lub więcej osób. Zagadki matematyczne prowadzą do skarbu piratów – ważne, by znaleźć go szybciej niż rywale. Jednocześnie grają 3 osoby (lub grupy osób), a zwycięzca zostaje zapisany i będzie brał udział w dalszej rywalizacji. Szczegóły po rejestracji (rezerwacji terminu). Zgłoszenia do gry dokonuje się wysyłając wiadomość na Messengerze do Biblioteki Pirackich Tropów lub ma maila agata.kyziol@pbw.waw.pl Potem, wspólnie z prowadzącą, ustalany jest dogodny termin i godzina gry, a następnie wystarczy o uzgodnionej porze wejść na Facebooka i zgłosić gotowość do gry na Messengerze, pisząc wiadomość do Biblioteki Pirackich Tropów. To właśnie tam prowadząca będzie umieszczać zdjęcia z kolejnymi zadaniami wiodącymi do skarbu, a Gracze będą podawać odpowiedzi. Każde poprawne rozwiązanie zagadki otwiera drogę do kolejnej. Jeśli jednak podane rozwiązanie jest błędne można uzyskać podpowiedź, aż uda się dojść do właściwej odpowiedzi. Każdy Gracz lub grupa (wedle życzenia) otrzyma na podany e-mail pamiątkowy dyplom, wystarczy podać imię i nazwisko albo pseudonim.