Polecamy: Jesteś spokojem, Paulina Młynarska, Warszawa, Prószyński i S-ka, 2019, ISBN 978-83-8169-163-5

Polecamy: Jesteś spokojem, Paulina Młynarska, Warszawa, Prószyński i S-ka, 2019, ISBN 978-83-8169-163-5

zamow

Paulina, młodsza córka sławnego autora tekstów, poety i reżysera Wojciecha Młynarskiego w swojej publikacji Jesteś spokojem zabiera czytelnika w bardzo osobistą podróż po zakamarkach swojego życia. Wspomina o traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa, które pozostawiło cień na jej dorosłość.  Wychodzenie z tej traumy trwa właściwie cały czas, bolesne wspomnienia powodują cierpienie. Mimo wszystko Paulina Młynarska podkreśla, że uświadomienie sobie pewnych rzeczy i konfrontacja z nimi to często jedyna droga do samoakceptacji.

Mimo, że w swojej książce dziennikarka często wspomina o swoich powracających w dorosłym życiu stanach permanentnego lęku, zespole stresu pourazowego czy depresji, lektura książki Jesteś spokojem napawa czytelnika optymizmem, ale ten nie pojawia się znikąd. U Pauliny Młynarskiej to lata ciężkiej, żmudnej pracy nad sobą. Pracy, która związana jest ze wstąpieniem na ścieżkę rozwoju duchowego i regularnym praktykowaniem jogi. Sama joga jako technika tak wciągnęła autorkę, że w pewnym momencie postanowiła całkowicie przewartościować swoje dotychczasowe życie. Wiedząc, że zmiany są nieuchronne i często przynoszą wiele dobrego, Młynarska sprzedała rodzinny dom w Kościelisku, po czym zakupiła niewielki domek w Grecji. I jak podkreśla felietonistka na Krecie znalazła swoje miejsce na ziemi. Teraz swoje życie dzieli między Grecją a Azją, gdzie regularnie prowadzi warsztaty praktykowania jogi dla kobiet Miejsce mocy. Bo Paulina Młynarska – ta niezależna dziennikarka, buntownicza kobieta, feministka stała się certyfikowaną nauczycielką jogi i to zajęcie przyniosło jej… spokój.

Książki Jesteś spokojem nie należy traktować jako poradnika będącego cudowną receptą na udane i lepsze życie. Lektura nie stanowi leku na całe zło. Młynarska nie udziela porad i nie daje gotowych wskazówek na lepszą zmianę. Wręcz przeciwnie – podkreśla, że to nie jest rola. Bo to, jak będzie wyglądało nasze życie i czy odnajdziemy w nim spokój, harmonię i zadowolenie, zależy tam naprawdę tylko i wyłącznie od nas samych.

przeczytała i poleca

Katarzyna Gołubiew

WWE