Polecamy: Pokaż mi swoją bibliotekę, Aleksandra Rybka, Kraków 2020

Polecamy: Pokaż mi swoją bibliotekę, Aleksandra Rybka, Kraków 2020

Pokaż mi swoją bibliotekę, a powiem ci kim jesteś. Często jest tak, że tematyka zgromadzonych na bibliotecznym regale książek na pokazuje zainteresowania czytelników. Zdarzają się sytuacje, że ta tematyka jest różnorodna. Ale najważniejsze, że po prostu JEST Bo jak stwierdziła Wisława Szymborska czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Aleksandra Rybka, autorka książki Pokaż mi swoją bibliotekę zaprosiła do rozmowy kilkanaście osób – pisarzy, krytyków literackich, felietonistów, nauczycieli akademickich. Ci z kolei zaprosili autorkę do swoich domów, by pokazać swój prywatny, gromadzony latami księgozbiór. Księgozbiór imponujący i zapierający dech w piersiach, zawierający mnóstwo cennych i rzadko spotykanych okazów, często białych kruków.

Czy wśród rozmówców Aleksandry Rybki znajdziecie m.in. Michała Rusinka, Agatę Tuszyńską, Annę Dziewit-Meller, prof. Jerzego Bralczyka z żoną Lucyną Kirwil, Pawła Dunina-Wąsowicza. Prawda, że brzmi zachęcająco?

Komu zdarza się czytać w toalecie, również u kogoś Kto zagina rogi, robi notatki? Kto z kolei nigdy by się na to nie odważył? Kto nie lubi korzystać z bibliotek i dlaczego? Jakich dzieł z klasyki literatury światowej nie przeczytali wybrani rozmówcy? Albo czy przeczytali coś, co teraz uznaliby za czytelniczy grzech i czego się teraz wstydzą? Przeczytaj książkę, by znaleźć odpowiedź nie tylko na te pytania, ale również na wiele innych.

Jeżeli jesteście miłośnikami książek, koniecznie sięgnijcie po tytuł Pokaż mi swoją bibliotekę Aleksandry Rybki. Znajdziecie ją w naszych zbiorach pod sygn. GCWYP 191771

 

przeczytała i poleca
Katarzyna Gołubiew
Wydział Wspomagania Edukacji