Uroczyste otwarcie filii nowodworskiej w nowej siedzibie

Uroczyste otwarcie filii nowodworskiej w nowej siedzibie

10 listopada 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie filii nowodworskiej w nowej siedzibie.

W uroczystości uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk, Dyrektor  Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Mirosław Krusiewicz, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Dyrekcja PBW, dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych miasta oraz przyjaciele i sympatycy Biblioteki.

Dyrektor Biblioteki Joanna Kamińska przywitała przybyłych na uroczystość gości i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że filia nowodworska zyskała te piękne, komfortowe              i nowoczesne wnętrza.

Agnieszka Sokołowska – kierownik filii przedstawiła prawie 70-letnią historię filii nowodworskiej, która od początków istnienia borykała się z problemami lokalowymi, i w końcu doczekała się lokalu spełniającego wymogi nowoczesnej i dobrze wyposażonej biblioteki na miarę XXI wieku. Filia nowodworska jest pierwszą biblioteką pedagogiczna na Mazowszu, która wdrożyła system zarządzania zbiorami RFID oraz zastosowała nowe ustawienie zbiorów w wolnym dostępie dla czytelnika.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Joanna Kamińska – Dyrektor Biblioteki, wicemarszałek  Wiesław Raboszuk, dyrektor Mirosław Krusiewicz, Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta oraz Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Jacek Kowalski.

Po wzniesionym toaście za pomyślność placówki i przyjęciu wielu życzeń i ciepłych słów, zaproszono wszystkich na krótki koncert w wykonaniu Grzegorza Bukały – założyciela i jednego z liderów Wałów Jagiellońskich.

Spotkanie zakończono poczęstunkiem oraz wręczeniem wszystkim gościom prezentu w postaci okolicznościowych zakładek i najnowszej książki autorstwa Marioli Pryzwan „Irena Jarocka O sobie”.