Karolina Korwin Piotrowska, Wszyscy wiedzieli, Kraków 2022

Karolina Korwin Piotrowska, Wszyscy wiedzieli, Kraków 2022

W marcu 2021 młoda aktorka Anna Paliga opublikowała na swoim FB  post, w którym opowiedziała o sytuacjach przemocowych, jakie miały miejsce
w łódzkiej Szkole Filmowej. Post odbił się szerokich echem w środowisku aktorskim, zwłaszcza że, jak się okazało, nie była to nowa sytuacja. Mobbing, zastraszanie, przemoc psychiczna były praktykowane na uczelniach aktorskich od lat.

Po publikacji postu Anna Paliga otrzymała mnóstwo wsparcia, nie tylko od środowiska filmowego. Jedną z  jej największych sojuszniczek została Karolina Korwin Piotrowska. Niemal po roku od publikacji posta, Korwin Piotrowska napisała książkę dotyczącą mobbingu w polskich szkołach artystycznych.
W książce „Wszyscy wiedzieli” autorka spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie czemu polskie uczelnie artystyczne oraz środowisko aktorskie pozwalało na przemoc na swoich uczelniach?

Karolina Korwin Piotrowska rozmawia z aktorkami i aktorami polskich uczelni filmowych. Ci odważnie opowiadają o swoich bolesnych doświadczeniach, o krzywdach doznanych ze strony wykładowców czy wykładowczyń. Nie są to łatwe opowieści, ale polecam się z nimi zapoznać. Autorka oddaje również głos samym wykładowcom, ale uprzedzam, że akurat te osoby nie były prześladowcami. Jednak rozmowy z nimi dają nadzieję zmiany na lepsze.

przeczytała i poleca

Katarzyna Gołubiew

WWE