Polecamy: Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży

Polecamy: Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży

Książka Chris’a Taylor’a pt. „Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży. Poradnik dla terapeutów, opiekunów i pedagogów” jest bardzo wartościową lekturą. Jak ma w podtytule – jest poradnikiem, który napisany jest rzeczowo, językiem czytelnym i zrozumiałym. Autor książki jest specjalistą w zakresie rozwoju dziecka i ma ponad 20-letnie doświadczenie pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. W przywołanej powyżej pracy dzieli się z nami czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniami zdobytymi w trakcie praktyki.

Pierwsze rozdziały lektury „Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży. Poradnik dla terapeutów, opiekunów i pedagogów” wprowadzają w zagadnienie przywiązania (więzi) i temat ich zaburzeń, kolejne zaś – opisują jakimi metodami i technikami pracować z dziećmi posiadającymi ukształtowany w dzieciństwie pozabezpieczny typ przywiązania lub wręcz przywiązanie zdezorganizowane.

Na każdej karcie ww. książki jest mnóstwo merytorycznej wiedzy. Na rynku wydawniczym nie ma chyba drugiej tak wartościowej literatury w tym temacie. Osoby zainteresowane tematyką przywiązania będą czytały tę pozycję „jednym tchem”, a wszyscy – po przeczytaniu lektury – będą mieli poczucie dobrze zainwestowanego czasu.

Zachęcam do zamówienia książki „Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży. Poradnik dla terapeutów, opiekunów i pedagogów” w naszej bibliotece.  

Kod QR integro.pbw.waw.pl

Przeczytał i poleca
Dariusz Bruzgo
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny