Nowości, CZASOPISMA – lipiec, 2023

Nowości, CZASOPISMA – lipiec, 2023

W czytelni PBW im. KEN w Warszawie mamy już nowe, wakacyjne, numery czasopism „Stolica”, „Skarpa Warszawska” i „Mazowsze”. „Stolicy” między innymi świetny artykuł „Warszawa na rowerach” – barwny i pełen cennych szczegółów opis trasy rowerowej przez Brwinów, Milanówek i Podkowę Leśną, który zachęca do podróżowania rowerem i zwiedzania najbliższej pięknej okolicy Warszawy.

Lipcowy numer „Skarpy Warszawskiej” poświęcony jest Marii Skłodowskiej-Curie. W listopadzie tego roku przypada 120. rocznica otrzymania przez tę niezwykłą Polkę nagrody Nobla (nagroda przyznana w dziedzinie fizyki, dla niej i jej męża Piotra Curie, za badania nad promieniotwórczością). Autorzy artykułów zadbali o to, by przybliżyć wiele wątków z biografii noblistki, począwszy od historii życia i działalności naukowej, przez dzieje jej rodzinnego domu przy ul. Freta 16 w Warszawie (dziś jest tu Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata), aż po marzenia, te spełnione i niespełnione…

W nowym numerze „Mazowsza” kilka cennych reportaży, m.in.: „Gala 25-lecia województwa mazowieckiego”, „Lotnisko Warszawa/Modlin”, „Czy rolnictwo jeszcze się opłaca?”. Temat miesiąca to bezpieczeństwo nad wodą!

Z życzeniami pięknych i bezpiecznych wakacji i z zaproszeniem do czytelni przy ul. Gocławskiej 4 po nowe numery czasopism regionalnych.

Anna Całka

Wydział Udostępniania Zbiorów

Dodaj komentarz