Książki, niosące nadzieję w bibliotece pedagogicznej

Książki, niosące nadzieję w bibliotece pedagogicznej

29 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im KEN w Warszawie odbyły się warsztaty z książką pt. “Wczoraj i jutro” A. Paszkiewicz. Przybyli na nie zaproszeni uczniowie 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 255 pochodzący z Polski, Ukrainy oraz Rosji.
Na początku dzieci opowiadały o szczęśliwych wydarzeniach z przeszłości oraz dzieliły się planami na przyszłość. Z zaciekawieniem wysłuchały książki autorstwa Anny Paszkiewicz, podziwiając przy tym ilustracje K. Walentynowicz. Następnie dyskutowały na temat usłyszanej historii. Po dyskusji z wielkim zapałem przystąpiły do proponowanych zabaw: „Szczęście jest tutaj”, „Wczoraj, dziś, jutro” uwieńczonych zwariowanym tańcem.
Na koniec zajęć dzieci wykonały swoje “Magiczne zegary”, na których umieściły wszystko to, co przynosi im radość.
Podsumowaniem spotkania było stwierdzenie : „Nawet w najbardziej deszczowy i smutny dzień można znaleźć drobną rzecz, która poprawi nam nastrój. Wystarczy tylko docenić to, co mamy”.
Zapraszamy do naszej fotorelacji.

KSIĄŻKI NIOSĄCE NADZIEJĘ to literackie remedium na otaczający nas chaos i  poczucie osamotnienia. Historie w nich przedstawione pokazują pozytywne rozwiązania trudnych problemów. Kształtują wartości takie jak życzliwość, empatia, tolerancja, odwaga oraz świadomość własnej wartości. Podkreślają znaczenie wspólnoty i solidarności w budowaniu poczucia bezpieczeństwa  – samotna kropla nie wydrąży skały, miliony mają siłę wodospadu”
Źródło: https://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/ksiazki-niosace-nadzieje/