Podcast Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Kanał Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie to miejsce, w którym będziemy zamieszczać treści bliskie naszej działalności. Główną tematyką autorskich audycji będą książki, czytelnictwo, edukacja, ale także działalność biblioteki. Będziemy zachęcać do sięgania po ciekawe i wartościowe publikacje, przedstawiać niebanalne znaleziska z naszych zbiorów czy też historie z życia znanych i nieznanych pedagogów. Zapraszamy!

Słuchaj Nas: spotify

Kolejny Bibliowywiad na Gocławskiej! Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Justyną Jurasz – nauczycielką bibliotekarką z opolskiej biblioteki pedagogicznej i prezeską Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Prezentujemy nowy odcinek podcastu „Agnieszka w Krainie Opowieści”! Tym razem Agnieszka Kownatka-Ruszkowska przedstawia, krótki przegląd współczesnych dzieł literatury dla dzieci i młodzieży, które mogą spodobać się zarówno młodszym nastolatkom (10-14 lat), a także ich mamom.

Jan Władysław Dawid i jego historia. Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinak podcastu „Zapomniani i niezapomniani pedagodzy”.

Opowieść o „Zemście”, która bawi publiczność, zarówno na scenie, jak i w filmiei telewizji oraz o miłości Zofii i Aleksandra Fredrów.

Zemsta : komedja w czterech aktach, wiersze, 1921

Krótki przegląd współczesnych dzieł literatury dla dzieci i młodzieży, których motywem przewodnim jest depresja i związane z nią trudności.

Spis omawianych książek O depresji

Krótka rozmowa z uwielbianym przez młodzież Tiktokerem, znanym jako @PrawoMarcina, prawnikiem Marcinem Kruszewskim.

Rozmawia Kasia Gołubiew – nałogowa czytelniczka, nauczycielka bibliotekarka, miłośniczka zwierząt, dobrej kawy i rozmów z ludźmi.

Krótka opowieść o życiu i działalności naukowej wybitnego historyka wychowania i humanisty – profesora Stefana Wołoszyna.

Pierwszy odcinek serii „Biblioteka Vintage” przedstawia, krótką historię powstania i publikacji „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Zobacz wydanie Pana Tadeusza z 1834 r.

Krótki przegląd dzieł literatury dla dzieci i młodzieży, głównie współczesnych, w których znaczącą rolę odgrywają babcie i dziadkowie.
Agnieszka Kownatka-Ruszkowska – pasjonatka literatury dziecięcej i młodzieżowej opowiada o różnych motywach literackich zawartych w książkach dla niedorosłych.

Zestawienie omawianych książek „O babciach i dziadkach”